قطعی برق، تهدیدی برای تولید سیمان قاین

 در News, اقتصادی, بازار سرمایه

مدیر عامل کارخانه سیمان قاین گفت : محدودیت استفاده از برق در کارخانه سیمان قاین وجود دارد و اگر قطعی برق ادامه پیدا کند خط تحویل سیمان قاین تعطیل خواهد شد.

به گزارش سیمان خبر، میرزایی معاون امور اقتصاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور در سفر به شهرستان قاین ، پس از استقبال پای درد دل مدیر عامل کارخانه سیمان نشست.
اکبری مطلق مدیر عامل کارخانه سیمان با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی تولید سیمان از ابتدای سال گفت :ظرفیت تولید روزانه سیمان در این کارخانه ۲ هزار و ۶۰۰ کلینکر است .
او افزود: سالیانه ۷ هزار و ۸۰۰ تن کلینکر در این کارخانه تولید و ۵۵ درصد آن به کشور‌های دیگر صادر می شود.
اکبری مطلق ادامه داد : متاسفانه از ۲۳ آبان ماه گاز کارخانه قطع است و محدودیت استفاده از برق را داریم و اگر این قطعی برق ادامه پیدا کند خط تولید ما تعطیل خواهد شد.

او بیان کرد : امسال برای اولین بار در ۲۷ سال اخیر دچار محدودیت برق شده‌ایم و طی ۱۰ روز اخیر ما با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنیم و مدام باید قطعی برق را تحمل کنیم.
اکبری مطلق گفت :اگر این قطعی‌ها ادامه داشته باشد ، نمی‌توانیم سیمان تحویل دهیم.
مدیرعامل کارخانه سیمان قاین به ظرفیت‌های بازار هم اشاره و عنوان کرد : بازار سیمان به نحوی است که دیگر کشش ندارد ، شاید قبلاً ما رقیبی نداشتیم، اما اکنون ۱۲ کارخانه سیمان با یکدیگر رقابت می‌کنند.
در این دیدار قرار شد تفاهم‌نامه شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) پیگیری شود.
اسحاقی نماینده مردم قائن و زیرکوه هم که در این بازدید حضور داشت، گفت: سیمان قائن مشتریان پر و پاقرصی در کشور افغانستان دارد.
او افزود: یعنی ما اگر بخواهیم طرح توجیهی سیمان را به اجرا بگذاریم، به دلیل بازگشایی پایانه گمرک یزدان افغانستان ظرفیت قابل‌توجهی در برای خرید سیمان قائن دارد.
میرزایی معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف بازدید از طرح‌های اشتغال زا و بررسی توسعه اشتغال در خراسان جنوبی به استان سفر و از هتل کویر در شهر بیرجند بازدید کرد.
حاتم زاده معاون آموزش فنی حرفه‌ای کشور ، زاده غلام مدیر کل امور استان‌ها سازمان بازنشستگی کشور ، ومرتضی فرد مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان کشور در این سفر معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را همراهی می کنند…

 

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید