قیمت مصوب سیمان در بوشهر اعلام شد

 در News, اخبار, اقتصادی

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: براساس قیمت مصوب، هر کیسه سیمان با درصد سود خرده فروشی بسته به هزینه حمل در هر شهرستان این استان ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان عرضه خواهد شد.

 

به گزارش سیمان خبر، سید حسین حسینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نظارت بر عملکرد عاملان توزیع کننده سیمان بطور جدی دنبال می‌شود و آنها مکلف هستند سیمانی که از کارخانه دریافت می‌کنند را با رعایت نرخ مصوب و هزینه‌های حمل به دست مصرف‌کننده برسانند.
وی با اشاره به کمبود سیمان در بازار استان بوشهر در چند روز اخیر افزود: با تامین گاز، مازوت و برق به عنوان سوخت موردنیاز کارخانه‌های سیمان، بزودی مشکل کمبود این مصالح ساختمانی در این استان برطرف می‎شود.
حسینی ادامه داد: با اقدام صورت گرفته کارخانه ساروج کنگان از دیروز تولید را آغاز کرده‌است و به احتمال زیاد تا فردا روزانه بین یکهزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تن سیمان وارد بازار استان بوشهر می‎کند.

وی گفت: کارخانه سیمان دشتستان نیز باظرفیت تولید روزانه حدود سه هزار تن براساس تمهیدات به عمل آمده در زمینه تامین مازوت از طریق بندرعباس و اصفهان و بخشی هم از شیراز، حداقل در روز توانایی تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تن سیمان را دارد که قرار شد این میزان تولید نیز فقط در اختیار واحدهای عرضه کننده سیمان استان بوشهر قرار گیرد.
حسینی بیان کرد: کارخانه سیمان‌ مند دشتی با وجود مشکلاتی در زمینه تامین برق و گاز و کوره آن از محل ذخیره کلینکری دارد، عرضه روزانه یکهزار و ۵۰۰ تن سیمان را از روزهای گذشته آغاز کرده‌است.
وی افزود: در مجموع با اقدامات انجام شده برای ادامه فعالیت کارخانه‌های سیمان استان بوشهر، در روزهای آینده حداکثر روزانه حدود پنج هزار تن سیمان به بخش‌های مختلف عرضه خواهد شد که کل نیاز استان را تامین می‌کند.
حسینی اظهار داشت: نظارت بر بازار نیز با اولویت تمرکز بر واحدهای تولیدکننده سیمان، تشدید شده و گشت‌های مشترک نیز برای جلوگیری از ذخیره سازی این محصول و عرضه آن در بازار کار خود را آغاز کردند.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید