رئیس سازمان صمت استان بوشهر: سهمیه سیمان عرضه‌کنندگان متخلف قطع می‌شود

 در News, اخبار, اقتصادی, بازار سرمایه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: واحد‌هایی که سیمان عرضه نمی‌کنند، افزون بر اینکه به تعزیرات معرفی می‌شوند، سهمیه سیمانشان هم قطع خواهد شد.

 

  • به گزارش سیمان خبر، سید حسین حسینی در گفتگو با بخش خبری سیمای بوشهر با اشاره به کمبود سیمان در استان به علت مشکلات پیش آمده در تامین گاز و برق کارخانه‌های تولید سیمان بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته، شرکت توانیر برق کارخانه سیمان کنگان را تامین کرد و بخشی از گاز مورد نیاز هم فراهم شده است.
    وی ادامه داد: بخش دیگر از انرژی مورد نیاز این کارخانه هم از طریق مازوت تامین می‌شود و بر همین اساس سیمان کارخانه ساروج کنگان از امروز وارد بازار می‌شود.

 

  • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر : بازار سیمان با توجه به تمهیداتی که دولت در نظر گرفته برای اینکه مازوت با قیمت گاز در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد و شرکت توانیر، برق را تامین کند، به‌زودی به روال قبل باز می‌گردد.
    وی عنوان کرد: با توجه به کمبود سیمان در استان، تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان هم این بود که صادرات محدود شود و کارخانه‌های استان نیاز داخل استان را تامین کنند.

 

  • حسینی با تاکید بر شناسایی واحد‌های متخلف توزیع سیمان : واحد‌هایی که سیمان عرضه نمی‌کنند، افزون بر اینکه به تعزیرات معرفی می‌شوند، سهمیه سیمانشان هم قطع خواهد شد.

 

  • وی بیان کرد: قیمت مصوب سیمان افزایش نیافته است و هزینه‌ای که به قیمت سیمان افزوده می‌شود شامل هزینه حمل، سود عاملیت و مالیات بر ارزش افزوده است.حسینی ادامه داد: از سوی دیگر سیمان مشمول اعلام موجودی است و جابه‌جایی و عرضه خارج از شبکه آن تخلف به شمار می‌رود. بر همین اساس، گشت‌های مشترکی با تعزیرات حکومتی برای نظارت بر واحد‌های عرضه کننده صورت می‌گیرد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید