میزبانی امروز بورس کالا از ۸۳ هزار تن سیمان شستا و استقبال وزارت صنعت

 در News, اخبار, اقتصادی, بازار سرمایه

میزبانی امروز بورس کالا از ۸۳ هزار تن سیمان شستا و استقبال وزارت صنعت

وزیر کار از عرضه امروز بیش از ۸۳ هزار تن محصولات سیمانی شستا در بورس‌کالا خبر داد و معاون وزارت صنعت هم از عرضه مستمر سیمان در بورس استقبال کرد.
با توجه به موافقت هیات پذیرش اوراق بهادار در ۱۹ بهمن ۹۹ با پذیرش سهام شرکت سرمایه­‌گذاری تامین اجتماعی (سهامی عام) در بورس تهران و با عنایت به احراز موارد تعیین‌شده در مصوبه از سوی آن شرکت از تاریخ ۲۰ فروردین سال جاری شستا در هلدینگ چند رشته‌ای صنعتی گروه و شرکت‌های صنعتی چند رشته‌ای با کد صنعت ۳۹۹۹ و نماد شستا در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس تهران درج شد.

بر اساس این گزارش، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت هم در خصوص عرضه سیمان در بورس کالا گفت: در صورتی که انجمن‌های مربوطه با عرضه مستمر سیمان در بورس کالا موافق باشند وزارت صنعت هم از اجرای آن استقبال می‌کند و مخالفتی نخواهد داشت.
وی افزود: عرضه سنگ آهن در بورس کالا از هفته‌های قبل آغاز شده و به طور حتم این اقدام نیز همچون ورود سیمان به بورس، کمک خواهد کرد قیمت‌ها منطقی‌تر شوند و انگیزه برای تولید افزایش یابد. سیاست کلی وزارتخانه، موافقت با ورود تولیدات بیشتر به بورس کالا است تا از طریق عرضه محصولات در فضایی شفاف، بتوان شاهد شفافیت در انجام معاملات و کشف نرخ منصفانه کالا‌ها بود.
این معاون ادامه داد: یکی از مزایای عرضه محصولات در بورس این است که کالا‌ها براساس ایجاد ابزار‌های مالی می‌توانند از فرآیند قیمت گذاری مستثنی شوند. این موضوع از جمله مزایایی تلقی می‌شود که همه از طریق آن منتفع خواهند شد.

مخالفت با هر نوع قیمت گذاری دستوری

زرندی گفت: به جز مواردی که از یارانه‌های مستقیم مانند ارز ٤٢٠٠ استفاده می‌شود، مخالف قیمت گذاری دستوی هستیم.
مواردی هم که در گذشته در این خصوص مطرح و اقدام شده بود، توسط وزارت صنعت منتفی شد؛ لذا اکنون در وزارتخانه هیچ موضوعی برای قیمت گذاری دستوری وجود ندارد.
وی افزود: فقط موضوعی در زمینه قیمت گذاری خودرو وجود دارد که توسط بورس اوراق مطرح شد و اختیار آن مربوط به شورای رقابت است.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید