اعلام نتیجه افزایش قیمت سیمان تا پایان هفته جاری

 در بازار سرمایه

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اعلام نتیجه افزایش قیمت سیمان تا پایان هفته خبر داد

به گزارش روز شنبه ایرنا ، عباس تابش در سفر به شهرستان مشگین‌شهر به خبرنگار ایرنا گفت: اخیرا انجمن تولیدکنندگان سیمان مستنداتی مبنی بر افزایش قیمت به این سازمان ارائه کرده که تا پایان هفته جاری این مستندات بررسی و نتیجه آن بصورت تفاهمی اعلام خواهد شد.
او گفت: هرگونه افزایش قیمت سیمان توسط انجمن تولیدکنندگان سیمان کشور باید بر اساس ضوابط هیات تثبیت قیمت انجام شود.
وی اضافه کرد: سیمان کالایی کاملا رقابتی است و قیمت‌گذاری این محصول در اولویت سوم وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار گرفته است.
تابش با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی از احتکار سیمان از مناطق مختلف کشور دریافت نشده است، از شهروندان خواست احتکار سیمان و سایر کالاها از جمله لوازم خانگی و خودرو را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ گزارش کنند.

مصرف سرانه سیمان که یکی از شاخص‌های مهم سازندگی در کشور است، در حال حاضر ۴۶۰ کیلوگرم برای هر نفر است.
در راستای سیاست‌های کلی نظام و برنامه‌های وزارت صنایع و معادن مقرر شده است تولید سالانه سیمان تا سال ۱۴۰۰ به ۷۰ میلیون تن افزایش یافته و مصرف سرانه نیز از ۴۶۰ کیلوگرم فعلی به ۸۳۰ کیلوگرم ارتقا یابد.

روابط عمومی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان

۱۳۹۹/۰۴/۰۱

لینک خبر مرجع:

http://www.cementassociation.ir/page-main3/fa/0/news/1218-G3/tool_news_sample_main3_block215/%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید