ورود سیمان سفید به بورس کالا از نیمه اسفند

 در بازار سرمایه

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: به منظور ساماندهی صادرات سیمان، این محصول از ۱۵ اسفندماه در بورس کالا عرضه می شود.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه ورود سیمان سفید به بورس کالا اتفاق مثبتی برای صنعت سیمان خواهد بود، گفت: کارگروه تنظیم بازار به منظور ساماندهی صادرات سیمان، سیمان سفید را وارد بورس کالا کرده است که از نیمه دوم اسفند ماه امسال نیز صادرات آن امکان پذیر خواهد بود. او با بیان اینکه برای صادرات سیمان سفید نیاز به ارائه گواهی خرید است، گفت: در صنعت سیمان باید قیمت ها شفاف شود که این امر با ورود صادرات این محصول به رینگ بورس کالا امکان پذیر است.دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تاکید بر اینکه سیمان سفید، ۲ درصد از سیمان تولیدی در کشور را شامل می شود، گفت: عرضه سیمان سفید در بورس کالا بیشتر به سبب رقابت منفی در بازار عراق، مورد درخواست قرار گرفت و انتظار می‌رود تاثیر این اقدام برای صنعت سیمان، مثبت باشد.شیخان با بیان اینکه هزینه‌های تولید سیمان افزایش داشته است، گفت: در چند ماه گذشته بهای تمام شده سیمان حدود ۴۰ درصد افزایش داشته که دلیل آن هم افزایش کرایه‌های حمل است. هم اکنون قیمت سیمان در بازار داخل، نه تنها از قیمت مصوب بالاتر نیست، بلکه حتی در مواردی کمتر هم است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: به دلیل اینکه بخشی از کرایه‌های حمل به شرکت‌های سیمانی واگذار شده است، شاهد افزایش قیمت این کالا در بازار هستیم.

او درباره تاثیر قیمت سیمان در افزایش قیمت ملک، گفت: قیمت سیمان در هزینه های ساخت یک خانه تاثیر زیادی ندارد و افزایش قیمت کنونی ملک به دلیل افزایش قیمت سیمان صحت ندارد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید