ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس

 در News, اخبار, اخبار مرتبط با سهام

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین :

 به دستور رئیس جمهوری برای ورود بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه به بورس اشاره کرد وافزود با هدف حضور بیشتر مردم در بازار سرمایه و حمایت از بخش تولید، در حال آماده سازی ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس هستیم.

 

 • به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمود مخدومی امروز (سه شنبه) در آیین سالگرد عرضه اولیه سهام سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی) گفت: اوایل تیرماه در مراسم راه اندازی فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس حسن روحانی بر ورود این پالایشگاه به بورس تاکید کرد.
 • مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین یادآور شد: پس از دستور رئیس جمهوری، تلاش کردیم بسترها و شرایط ورود این پالایشگاه به بورس آماده شود.
 • مخدومی اضافه کرد: تلاش می شود با ورود این شرکت بزرگ به بورس، امکان حضور بیشتر مردم در بازار سرمایه و جذب نقدینگی و حمایت از بخش تولید محقق شود.

 • وی درباره روند توسعه این پالایشگاه افزود: فاز سوم این پالایشگاه نیز در زمستان 97 به بهره برداری خواهد رسید.
  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین، به ساخت فاز چهارم این پالایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: قرار است این فاز با ظرفیت خوراک 120 هزار بشکه میعانات گازی ساخته شود و اکنون در حال بررسی تامین خوراک میعانات گازی آن هستند.مخدومی یادآورشد: با راه اندازی 2 فاز، میزان تولید بنزین یورو 5 این پالایشگاه به روزانه 24 میلیون لیتر رسیده است.
 • وی به مذاکره برای اخذ تخفیف برای خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس اشاره کرد و گفت: در حال رایزنی هستیم تا میزان تخفیف را از پنج به 10 درصد کاهش دهیم.
 • مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین افزود: همچنین تلاش می شود بهای خوراک پالایشگاه را از محل بدهی دولت با سایر دستگاه های دولتی تهاتر کنیم.
 • شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (زیر مجموعه شستا) با دارا بودن سهم 49 درصدی به عنوان بزرگترین سهامدار پالایشگاه ستاره خلیج فارس به شمار می رود.

 

 • مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین همچنین از عرضه شرکت های جدید تاپیکو به بورس در آینده نزدیک خبر داد و افزود: پتروشیمی غدیر آخرین شرکتی بود که تیرماه امسال توسط تاپیکو وارد بورس شد.
  مخدومی ادامه داد: چهار شرکت جدید تاپیکو از جمله یک شرکت پتروشیمی و یک شرکت صنعت گاز آماده عرضه به بورس هستند.
 • وی درباره تاثیر تحریم بر فعالیت های این شرکت نیز گفت: تحریم می تواند در بخش های بانک، حمل و نقل و صادرات، تاثیرگذار باشد که تدابیر لازم برای آن اندیشیده شده است.
 • مخدومی افزود: بر این اساس با 2 کشور اروپایی و یک کشور آسیایی برای رفع مشکلات بانکی همکاری می شود.
  وی ادامه داد: برای حمل محصولات نیز با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران توافق های لازم انجام شده تا مشکلی رخ ندهد.
  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین یادآور شد: بیشترین مقصد صادرات محصولات تاپیکو به چین، هند، شرق آسیا، عراق و افغانستان است.
 • مخدومی گفت: برای بحث درباره تاثیر تحریم ها باید بررسی کرد که آیا فقط آمریکا از برجام خارج شده و تحریم ها را باز می گرداند یا این که متحدانش نیز تحریم خواهند کرد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید