مصرف سیمان در شرایط رکود ۱۲ درصد رشد کرد

 در News, اخبار, اخبار مرتبط با سهام, بازار سرمایه

 یک کارشناس سیمان با اعلام اینکه کل مصرف کشور در بخش سیمان حدود ۵۰ میلیون تن است، افزود: افزایش ۱۲ درصدی مصرف سیمان در ۸ ماهه امسال یعنی ۵ کارخانه سالانه حدود یک میلیون تن سیمان تولید کرده‌اند که این امر نکته مهمی برای صنعت سیمان به شمار می آید.

 

محمدعلی بُد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در 8 ماهه امسال مصرف سیمان نسبت به مدت مشابهه در سال گذشته 12 درصد رشد داشته است، گفت: این موضوع نشان میدهد در شرایط رکود مصرف سیمان در کشور افزایش یافته است.
وی با اعلام اینکه کل مصرف کشور در بخش سیمان حدود 50 میلیون تن است، افزود: افزایش 12 درصدی مصرف سیمان در 8 ماهه امسال یعنی 5 کارخانه سالانه حدود یک میلیون تن سیمان تولید کرده‌اند که این امر نکته مهمی برای صنعت سیمان به شمار می آید.
این کارشناس سیمان با بیان اینکه امروز صنعت سیمان ظرفیت تولید 80 میلیون تن سیمان را دارد، تصریح کرد: امروز صنعت سیمان نیازمند حمایت وزارت صنعت برای رفع مشکلات است. اگر موانع پیش روی صنعت سیمان برطرف شود به طور حتم با آمار رشد مصرف سیمان تولیدات هم افزایش خواهد یافت.
وی افزود: البته باید این نکته را مدنظر قرار داد که با تشدید مشکلات و کاهش حجم تولید بازار سیاه سیمان در بازار اتفاق خواهد افتاد به نحوی که میزان تولید جوابگوی نیاز بازار نباشد.

 

 

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید