ادعای یک تولیدکننده سیمان؛ قیمت مازوت سیمانی‌ها ۵ برابر شد

 در News, اخبار, اخبار مرتبط با سهام, بازار سرمایه

ابراهیم غلام زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه با شروع فصل سرما به جای حمایت از تولیدکنندگان سیمان قیمت مازوت فروخته شده به آنها با احتساب هزینه حمل و نقل 5 برابر شده است، افزود: با تصمیمات ضد تولید در حال حاضر با مازوت 600 تومانی باید سیمان تنی 500 هزار تومان باشد نه 220 هزار تومان!

وی با اعلام اینکه 90 درصد کارخانجات سیمان توانایی خرید مازوت با قیمت های بالا را ندارند، گفت: جالب اینجاست شرکت گاز هم سهمیه گاز واحدهای تولیدی را کاهش داده است. در این شرایط تولیدکنندگان یا باید تعطیل شوند یا با کاهش بالای حجم تولید رو به رو خواهند شد.
این تولیدکننده سیمان تصریح کرد: چندین بار اعلام کرده ایم با افزایش هزینه های تولید قیمت سیمان را هم آزاد کنید اما با وجود مکاتبات متعدد هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم.
وی با بیان اینکه متأسفانه کارخانجات برای خرید مازوت گران هم باید ضمانتنامه بانکی ارائه کنند، گفت: با این تصمیمات غیر کارشناسی باید سیمان را از کیلویی 220 تومان به 500 هزار تومان برسانند تا تولیدکنندگان با ضرر و زیان بالا روبه رو نشوند.
یک تولید کننده سیمان با اعلام اینکه ۹۰ درصد کارخانجات سیمان توانایی خرید مازوت با قیمت های بالا را ندارند گفت: در این شرایط تولیدکنندگان یا باید تعطیل شوند یا حجم تولید خود را به شدت کاهش دهند.

 

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید