کمیته خودرو با عرضه محصولات خودروسازان در بورس کالا موافقت نکرد

 در News, اخبار, اقتصادی, بازار جهانی

وزیر صنعت از عدم موافقت کمیته خودرو با عرضه محصولات خودروسازان در بورس کالا خبر داد و گفت: این بازار باید خود به خود تنظیم شود و عدم عرضه در بورس روالی منطقی و درست است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه مراسم رونمایی از محصول جدید ایران‌ خودرو با بیان اینکه کمیته خودرو منطقی نبودن عرضه خودروهای داخلی در بورس کالا را پذیرفته، اظهار داشت: عرضه خودرو در بورس نظر برخی نمایندگان مجلس بود اما در کمیته خودرو با حضور نمایندگان مجلس در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که بازار خودرو باید خود به خود تنظیم شود و عرضه محصولات خودروسازان در بورس کالا منطقی نیست. عدم عرضه خودرو در بورس روالی منطقی و درست است. قطعا به زودی بازار خودرو خوب خواهد شد.

بنابراین گزارش، اعلام این موضوع توسط وزیر صنعت در شرایطی است که مجلس چند ماه پیش طرح تحول صنعت خودرو با محوریت عرضه خودروهای داخلی در بورس کالا را مطرح کرد و قرار بود این طرح در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شود. در مقابل اما وزارت صنعت نیز از نهایی شدن بسته‌ای حمایتی برای اصلاح صنعت خودرو در آینده نزدیک صحبت می‌کند و آنگونه که به گوش می‌رسد، طبق این طرح تعیین قیمت خودروهای کم‌تیراژ به خودروسازان واگذار و پرتیراژها همچون روال حاضر در اختیار شورای رقابت باشد.

 

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید