تولید سیمان تهران متوقف شد امکان استفاده از مازوت را نداریم

 در News, اخبار, اقتصادی, بازار سرمایه

مدیر عامل سیمان تهران گفت: با گذشت ۶ روز از قطع گاز کارخانه سیمان تهران، تولید سیمان در این مجتمع بزرگ صنعتی، عملا به صفر رسید.

به گزارش سیمان خبر و به نقل از روابط عمومی شرکت سیمان تهران، سید عباس حسینی، مدیرعامل شرکت سیمان تهران، با انتقاد از قطع گاز از هفته گذشته تاکنون گفت: کارخانه سیمان تهران، روزانه بیش از ۱۴ هزار تن سیمان به بازار مصرف، عرضه می‌کند که در پی قطع گاز کارخانه، اکنون میزان تولید و عرضه سیمان به صفر رسیده است.

حسینی با اشاره به تشدید آلودگی هوای تهران در اثر استفاده از مازوت بیان کرد کرد: هم اکنون به دلیل تشدید آلودگی هوای تهران، امکان استفاده از مازوت در شرکت سیمان تهران نیست، ضمن اینکه این شرکت اخیرا بیش از یک و نیم میلیون یورو صرف بهینه سازی فیلتراسیون کوره ۶ کرده تا آلودگی آن کمتر از استاندارد‌های سازمان محیط زیست باشد.

او افزود: ما در شرکت سیمان تهران در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و با صرف هزینه‌های هنگفت و با وجود همه تحریم‌ها، اقدام به بهینه‌سازی سیستم الکتروفیلتر‌های خطوط تولید کردیم و انتظار داشتیم حالا که میزان خروجی بیشتر واحد‌های تولیدی کارخانه در حد استاندارد و حتی خیلی کمتر از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط زیست رسیده، بار دیگر صنایع را در این موقعیت دشوار قرار ندهند.

این مقام مسئول اظهار کرد: از روز جمعه ۵ دی ماه، گاز کارخانه سیمان به طور کامل قطع شده است، به گونه‌ای که حتی ساختمان اداری و واحد‌های خدماتی کارگران و آشپزخانه هم گاز ندارند و حتی پرسنل برای گرمایش با مشکل مواجه هستند.

مدیر عامل سیمان تهران تاکید کرد: اکنون ما به دلیل ملاحظات زیست محیطی، امکان استفاده از مازوت را نداریم و انتظار داریم با وصل مجدد گاز کارخانه، هم مشکل کمبود سیمان در بازار مرتفع شود و هم اقدامی پیشگیرانه در جهت جلوگیری از تشدید آلودگی هوای پایتخت صورت گیرد.

حسینی تاکید کرد: حالا ما مانده‌ایم با یک کارخانه تعطیل و  یک هزار و ۶۰۰ نفر پرسنل که حتی برای گرمایش و تامین غذای آن‌ها با مشکل مواجه هستیم. از سوی دیگر بازار، منتظر عرضه سیمان است و هر لحظه ممکن است با کمبود‌های بیشتر مواجه شود چرا که شرکت سیمان تهران، بیش از ۵۰ درصد نیاز سیمان کلان شهر تهران را تامین می‌کند.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید