احتمال افزایش اختیارات وزیر صنعت برای کاهش قیمت فولاد و سیمان

 در News, اخبار, اقتصادی

رئیس کمیسیون عمران مجلس از احتمال افزایش اختیارات وزیر صنعت برای کنترل قیمت فولاد و سیمان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اینکه قیمت فولاد و سیمان در بازار واقعی نبوده و باید کاهش پیدا کند به خانه ملت گفت: جهش تولید مسکن در مجلس مطرح شده و باید طی چهار سال آینده ، سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود. قطعاً نرخ مصالح ساختمانی نقش بسیاری در قیمت تمام شده مسکن دارد. لذا از علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت خواستیم درباره افزایش قیمت سیمان و فولاد در یک سال گذشته توضیح دهد.

وی افزود: به رزم حسینی اعلام کردیم باید تامین نیاز‌ داخلی به مصالح ساختمانی در اولویت باشد و مازاد تولید صادر شود ولی وی پاسخ داد چنین اختیاری ندارد. لذامقرر شد مکاتبه‌ای از طرف وزیر صنعت با کمیسیون عمران مجلس برای افزایش اختیارات وزیر انجام شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: به گفته رزم حسینی، مصالح ساختمانی باید در بورس کالا عرضه و قیمت گذاری شود اما به نظر می رسد شرایط بورس عادی نیست و قیمت ها نمی‌تواند واقعی باشد.به عنوان مثال قیمت قیر طی چند ماه گذشته در هر تن دو میلیون تومان افزایش یافته در حالی که قیمت اولیه این محصول ثابت بوده و قیمت قیر در بورس به صورت کاذب افزایش یافته است.
رضایی کوچی گفت: تلاش می‌کنیم اختیارات لازم را به وزیر صنعت بدهیم. چرا که حضور وی بدون اختیار در مجلس دستاوردی ندارد .لذا قرار شد مجلس و دولت به وی اختیار دهند تا زمینه کاهش قیمت سیمان و فولاد فراهم شود .

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید