احتمال استفاده از مازوت در کارخانه‌های سیمان شرق اصفهان

 در News, اخبار, اقتصادی

معاون استاندار اصفهان گفت: طی روزهای آینده احتمال استفاده از مازوت در کارخانه‌های تولید سیمان در شرق اصفهان به دلیل کمبود گاز وجود دارد.

به گزارش سیمان خبر، حجت‌الله غلامی در گفت‌وگو با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی تا پایان هفته شاهد افزایش آلاینده‌های جوی در مناطق مرکزی و صنعتی اصفهان هستیم، اضافه کرد: در این زمینه از روز گذشته دو جلسه را برگزار و دستورالعمل‌هایی را برای بخش حمل و نقل و صنایع صادر کرده‌ایم.
وی افزود: نظارت بر روند اجرای این دستورالعمل‌ها بر عهده سازمان محیط زیست است.
معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته تخلفاتی را در زمینه فعالیت صنایع آلاینده در شعاع ۵۰ کیلومتری منطقه مرکزی اصفهان داشته‌ایم، ابراز داشت: صنایع بزرگ و کارگاه‌های تولیدی کوچک در این محدوده فعالیت غیرمجاز داشته‌اند که این صنایع شناسایی و برخورد لازم با آنها انجام شده است.

معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه مصرف مازوت در صنایع استان اصفهان نداشته‌ایم، اضافه کرد: نیروگاه‌ها نیز در این زمینه تاکنون از این سوخت استفاده نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه تاکنون در برابر مصرف مازوت در استان اصفهان مقاومت شده است، ادامه داد: احتمال دارد در روزهای آینده چنانچه تأمین گاز با مشکل روبه‌رو شود به سمت مصرف مازوت برویم.
غلامی تصریح کرد: کارخانجات سیمان در شرق اصفهان که جهت وزش باد هم از سمت غرب به شرق است در مورد آنها تصمیم گیری شود.
وی گفت: طی دو روز آینده در این خصوص جلسه‌ای را برگزار و تصمیمات نهایی در این زمینه را اتخاذ خواهیم کرد. معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه بحث آلایندگی هوا تا زمانی که جریان هوا موجود نباشد برطرف نخواهد شد، ادامه داد: ما باید کاری کنیم که جلوی شدت غلظت را بگیریم.
وی در خصوص احتمال اعمال تعطیلی در شهر اصفهان با توجه به روند افزایشی آلاینده‌ها در هوای اصفهان ابراز داشت: چنانچه به وضعیت اضطرار برسیم کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا را تشکیل خواهیم داد و در این زمینه تصمیم گیری خواهیم کرد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید