صادرات بیش از ۳۷۴ هزار تُن سیمان به افغانستان

 در News, اخبار, اقتصادی

مدیرکل گمرک دوغارون تایباد گفت: ۳۷۴هزار و ۸۶۱ تُن سیمان از ابتدای امسال تا کنون از گمرک دوغارون به افغانستان صادر شده است.

به گزارش سیمان خبر، محمد کوه گرد با بیان اینکه ۳۷۴ هزار و ۸۶۱ تُن سیمان از ابتدای امسال تا کنون از گمرک دوغارون به افغانستان صادر شده است، گفت: بیش از ۹۰ درصد این میزان سیمان به مقصد شهر هرات دومین بازار اقتصادی این کشور ارسال شده است.
وی افزود: ظرفیت مجاز بارگیری هر کامیون سیمان برای ناوگان حمل و نقل افغانستان ۴۰ تُن و برای ناوگان حمل و نقل ایران ۲۴ تُن است.
مدیرکل گمرک دوغارون تایباد بیان کرد: سیمان را از مهمترین مصالح ساختمانی دانست که به مقصد گمرک دوغارون و کشور افغانستان بارگیری می‌شود و نقش بسزایی در اجرای طرح‌های بزرگ عمرانی افغانستان داشته است.

کوه گرد، مهمترین اقلام صادراتی را انواع مصالح ساختمانی و فرآورده‌های نفتی اعلام و بیان کرد: روزانه ۵۵۰ دستگاه کامیون از طریق گمرک دوغارون صادرات و ترانزیت انواع کالا را به افغانستان انجام می‌دهد و همین تعداد کامیون نیز روزانه از افغانستان وارد گمرک دوغارون می‌شود.
وی به فعالیت ۲۰۰ شرکت حمل و نقل و تجاری در مرز دوغارون اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد فعالیت گمرکی در مرز دوغارون از طریق «سامانه جامع امور گمرکی» انجام می‌شود.
کوه گرد افزود: ۶۵ درصد صادرات سالانه استان خراسان رضوی از طریق گمرک دوغارون به افغانستان صورت می‌گیرد.
مدیرکل گمرک دوغارون همچنین تاکید کرد: به منظور رصد دقیق کالاهای وارداتی از افغانستان ۱۰۰ درصد اقلام وارداتی به ایران از طریق گمرک دوغارون با دستگاه اشعه ایکس کنترل می‌شود.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید