رضایت از مذاکرات در وین …

 در News, اخبار, بازار سرمایه

سومین دور از مذاکرات وین با رضایت طرف ها و ادامه برگزاری جلسات کارشناسی برای لغو تحریم های ایران و بازگشت آمریکا و حذف برجام پلاس به پایان رسید…

 نتیجه سومین دور از مذاکرات ایران و ۱+۴ به همراه آمریکا دیروز در وین برگزار و مقرر شد جلسات کارشناسی برای لغو تحریم های ایران و بازگشت آمریکا به برجام به همراه ادامه بررسی های کار سوم گروه موسوم به ترتیبات اجرایی درباره نحوه اجرای تعهدات دو کشور ، امروز چهارشنبه نیز ادامه داشته باشد.

براساس این گزارش، عباس عراقچی بعد از پایان جلسه در تلگرام اعلام کرد: طرف ها تصمیم به تسریع مذاکرات احیای توافق اتمی گرفتند . گفت و گوها در سطح کارگروه‌ها ادامه می یابد و در صورت نیاز، جلسه کمیسیون مشترک برجام بار دیگر تشکیل خواهد شد تا گره ای از اختلاف ها در مذاکرات را باز کند.

 

وی افزود: کارگروه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها وارد نگارش خواهند شد اما بررسی های کارگروه سوم در خصوص مسائل کلان مانند راستی‌آزمایی ادامه دارد.

وی ادامه داد: با این حال هنوز چالش های سخت و بزرگی باقی مانده که ممکن است بر سر آن توافق به دست بیاید یا نیاید اما طرف ها در مسیر درستی قرار دارند. هدف از تشکیل کار گروه ترتیبات عملی مورد نیاز ، اجرای لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام خواهد بود. هر سه کشور چین، روسیه و ایران خواستار رفع یکجای تحریم‌های آمریکا شده اند.

براساس این گزارش، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین هم در توییتر اعلام کرد : جلسه دیروز بسیار مفید بود و طرف‌های برجام ایده برجام پلاس که خواستار اضافه شدن مفاد جدید به توافق بود را کنار گذاشتند.

رابرت مالی نماینده آمریکا نیز با نمایندگان شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره توافق اتمی با ایران و امنیت منطقه گفت‌ و گو کرد.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید